Hírek
2019. Június 19. 12:53, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás-veszély miatt

Több megyét érintően másodfokú riasztásokat adott ki felhőszakadás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken a következő órákban rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest és Tolna megyében, továbbá a fővárosban van, illetve lehet érvényben másodfokú riasztás felhőszakadás veszélye miatt. A többi megyében is elsőfokú riasztások lehetnek érvényben.
Emellett a zivatarveszély miatt is az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
A meteorológiai szolgálat azt írta: éjszakára mérséklődik a zivatartevékenység, de teljesen várhatóan nem szűnik meg. Az intenzívebb csapadékgócokban rövid idő alatt 20-50, néhol 50 millimétert meghaladó csapadék, illetve nagy méretű jég is hullhat, emellett 60-80 kilométer/órás széllökésre is van esély. Hevesebb zivatarok az Alföldön, illetve a középső országrészben lehetnek.
Mindemellett az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután 26 és 32, késő este 19 és 24 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően