Hírek

2012. Szeptember 07. 22:48, péntek | Sport
Forrás: MTI

Magyar válogatott - Ötgólos siker Andorrában a vb-selejtezők rajtján

A magyar labdarúgó-válogatott Andorrában 5-0-s győzelemmel kezdte meg szereplését pénteken a 2014-es brazíliai világbajnokság európai selejtezősorozatában.

A két csapat történetének első egymás elleni meccsén Egervári Sándor szövetségi kapitány együttese Juhász Roland fejesével a 12. percben szerzett vezetést, majd Gera Zoltán a 32. percben 11-esből volt eredményes. A második félidőben Szalai Ádám az 54., Priskin Tamás a 68., míg Koman Vladimir a 82. percben talált a hazai kapuba.
A magyarok kedden 20:30-tól a vb-ezüstérmes hollandokkal mérkőznek majd a Puskás Ferenc Stadionban.
Eredmény:
Vb-selejtező, D csoport:
Andorra-Magyarország 0-5 (0-2)
------------------------------
Andorra la Vella, v.: Emir Aleckovic (bosnyák)
gólszerző: Juhász (12.), Gera (32., 11-esből), Szalai (54.), Priskin (68.), Koman (82.)
piros lap: Vales (67.)
sárga lap: Clemente (20.), M. Garcia (32.), Moreno (45.), Vales (55., 67.), Pujol (73.), illetve Koman (20.)

Andorra:
--------
Gómez - E. García, Lima, Vales, M. García (Maneiro, 80.) - Goncalves, Vieira, Moreno (Gomez, 69.), Clemente (Lorenzo, 72.), Pujol - Silva

Magyarország:
-------------
Bogdán - Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó - Koman, Korcsmár, Hajnal (Elek, 76.) - Gera (Priskin, a szünetben), Szalai (Németh, 82.), Dzsudzsák

I. félidő:
----------
12. perc: Dzsudzsák bal oldali szögletét követően Juhász fejelte a labdát öt méterről a bal alsó sarokba (0-1).
31-32. perc: Vanczák tolta meg a labdát a büntetőterületen belül, majd a rossz ütemben becsúszó Marc García felvágta őt. A megítélt 11-es Gera értékesítette, a jobb alsó sarokba lőtt (0-2).

II. félidő:
-----------
54. perc: Vanczák jobb oldali beadása után a hosszú oldalon érkező Szalai a rövid sarokba fejelt (0-3).
68. perc: Lipták ugratta ki a hazai védők között Priskint, aki mellel átvette a labdát, majd a kapuba bombázott (0-4).
82. perc: Dzsudzsák futott el a bal oldalon, az alapvonalnál középre gurított, egy hazai védő nem találta el a labdát, a jó ütemben érkező Koman viszont igen, s a kapu bal oldalába helyezett (0-5).

Bár összeállításában támadó szellemű volt a magyar csapat, ez a pályán eleinte kevésbé látszott. Ennek ellenére egy szögletet követően Juhász fejese révén sikerült vezetést szerezni. Ezt követően is többnyire unalmas mezőnyjátékkal telt az idő, majd az egyik szórványos magyar támadás végén büntetőből Gera kétgólosra növelte az előnyt.
A második félidőt kissé álmosan kezdte Egervári csapata, két hazai helyzet után aztán egy jobb oldali akcióból megszületett a harmadik magyar gól. A találat jelezte, hogy egyre nagyobb fölényben futballoznak a magyarok. Ez később helyzetekben is megnyilvánult, s a lefújásig még két gól esett.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.