Hírek
2025. Június 26. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
- derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
Az előrejelzés szerint csütörtökön a nap első felében túlnyomóan derült idő várható, majd északnyugat-nyugat felől fátyolfelhők érkeznek és gomolyok képződnek, de ezekből napközben nem kell csapadékra számítani. A legmelegebb az Alföld déli régiójában lesz, 38-39 fokot is mutathatnak a hőmérők, és biztosan meg fog dőlni az erre a napra vonatkozó országos melegrekord, ami 36,1 fok.
Az esti órákban északnyugat felől hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal. A front érkezésével előbb északnyugaton, majd máshol is megerősödik a szél, többfelé viharossá fokozódik, akár óránkénti 80-90 kilométeres széllökések is lehetnek. A front mögött is nagy területen megerősödik, viharossá fokozódik a szél.
A front mögött kicsit mérséklődik a meleg, majd vasárnaptól újabb hőségperiódus kezdődik, emelkednek a csúcsértékek és éjszaka is egyre többfelé lehet 20 fok felett a hőmérséklet. A záporokon, zivatarokon túl további csapadék nem várható, a száraz periódus a jövő héten is kitarthat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
