2024. április 28, vasárnap - Valéria

Hírek

2012. Augusztus 01. 22:52, szerda | Sport
Forrás: MTI

London 2012 - Gyurta Dániel világcsúccsal nyert 200 m mellen - ESTI ÖSSZEFOGLALÓ

Gyurta Dániel világcsúccsal nyert 200 m mellen az olimpián, ezzel a kardozó Szilágyi Áron után a magyar küldöttség második londoni aranyérmét szerezte.

Jól szerepelt Csonka Zsófia is szerdán: a magyar sportlövő a hatodik helyen végzett, ezzel pontszerző volt a sportpisztolyosok versenyében.
A nap fénypontja Gyurta Dániel szenzációs úszása volt. A 200 m mell kétszeres világbajnoka, 2004-es olimpiai ezüstérmese 2:07.28 perccel győzött, három századot javítva az ausztrál Christian Sprenger 2009-es világrekordján.
A szerda esti programban Jakabos Zsuzsanna 200 m pillangón hetedik lett, míg Cseh László 200 m vegyesen a második legjobb eredménnyel, 1:56.74 perccel biztosította helyét a csütörtöki fináléban. Nála csak az amerikai Ryan Lochte úszott gyorsabban.
A másik két elődöntős, Balog Gábor és Bernek Péter számára a szerda esti verseny a végállomást jelentette 200 m háton, előbbi a 11., utóbbi a 12. helyen zárt. Dara Eszter 100 m gyorson 23., Sztankovics Anna 200 m mellen 29., a Mutina Ágnes, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású 4x200 méteres gyorsváltó pedig kilencedik lett a délelőtti programban.
Óriásit küzdött, és rendkívül izgalmas végjátékban győzte le második csoportmeccsén a magyar női vízilabda-válogatott a kínai csapatot 11-10-re.
Az egyéni sportágak magyar képviselői közül a cselgáncstornán a 90 kilós Madarász Tamás és a 70 kg-os Mészáros Anett is alulmaradt első, nyolcaddöntős meccsén, így mindketten kiestek és helyezetlenül zártak, míg vívásban a párbajtőröző Imre Géza egy megnyert asszó után szintén a 16 között búcsúzott a további küzdelmektől.
Rendkívül balszerencsés volt Gádorfalvi Áron, akinek eltört az árboca a szörfösök versenyében, a sportolót motorcsónakkal mentették ki. A következő futamban el tudott indulni, és 34. lett. Detre Diána a női szörfösök között összetettben 17., szerdán egy 13. és egy 19. pozíciót ért el. Sokkal jobban szerepelt Berecz Zsombor a Laser hajóosztályban, ahol bravúros teljesítménnyel a harmadik helyen fejezte be a hatodik futamot. Előtte, az ötödikben a 34. helyen ért célba, összetettben jelenleg 22.

***

A magyar versenyzők szerdai eredményei:

CSELGÁNCS
férfi 90 kg: Madarász Tamás helyezetlenül zárt
női 70 kg: Mészáros Anett helyezetlenül zárt

SPORTLÖVÉSZET
női sportpisztoly, 30+30 lövés, 25 m: Csonka Zsófia 6.

ÚSZÁS
férfi 200 m mell: Gyurta Dániel olimpiai bajnok
női 200 m pillangó: Jakabos Zsuzsanna 7.
női 4x200 méteres gyorsváltó: Magyarország (Mutina Ágnes, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn) 9.
női 100 m gyors: Dara Eszter 23.
férfi 200 m hát: Balog Gábor 11., Bernek Péter 12.
női 200 m mell: Sztankovics Anna 29.
férfi 200 m vegyes: Cseh László a második idővel döntős, Verrasztó Dávid 35.

***

A londoni nyári olimpia magyar érmesei és pontszerzői (az első hat között végzettek):