Hírek
2017. Március 14. 14:29, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: illusztráció
Leharapta szomszédja orrának egy részét egy zalai férfi
Maradandó fogyatékosságot okozott egy férfi a szomszédjának, miután egy dulakodássá fajult vitában leharapta orrának egy részét - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Pirger Csaba az eset előzményeiről elmondta: a két szomszéd között telekhatárvita miatt hosszú idő óta haragos volt a viszony.
A vádlott 2014 júniusában arra szólította fel a szomszédját, hogy az általa vitatott telekhatárra állított betonoszlopot távolítsa el. A felszólításra a szomszéd nem reagált, ezért a vádlott a házából kihozott egy piros festékszóró sprayt, amivel lefújta az oszlopot, majd a festékkel kijelölte az általa jogosnak vélt területi határt.
A két férfi között ezután szóváltás alakult ki, ami dulakodásba torkollott, s eközben mindketten beleestek a házuk előtt lévő, betonlapokkal burkolt vízelvezető árokba. A verekedés ennek ellenére tovább folytatódott, a vádlott ekkor szándékosan megharapta haragosa orrát, amiből egy nyolc milliméteres darabot ki is szakított.
A vádirat szerint a sérülés súlyos egészségkárosodást nem okozott, de a harapás maradandó fogyatékosságot eredményezett.
A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen testi sértés bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
2026. Május 27. 08:00, szerda | Belföld
Fidesz: nem támogatjuk, hogy az Országgyűlést koncepciós eljárások színterévé változtassák
2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
