Hírek

2012. Augusztus 11. 05:00, szombat | Sport
Forrás: MTI

Labdarúgó NB I - Siófoki győzelmével a tabella élén a Haladás

A Haladás rendkívül magabiztosan nyert a Siófok vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának pénteki játéknapján, ezzel a veretlen szombathelyi alakulat a tabella élére ugrott.

OTP Bank Liga, 3. forduló:
FGSZ Siófok-Haladás Sopron Bank 0-3 (0-2)
-----------------------------------------
Siófok, 1000 néző, v.: Berke
gólszerzők: Radó (3.), Iszlai (29., 11-esből), Kenesei (77.)
sárga lap: Windecker (37.), Lengyel (69.), illetve Fehér Z. (22.), Andorka (55.)

Siófok:
-------
Szatmári - Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Fodor M. - Pál Sz. (Molnár M., 56.), Windecker (Gál A., 65.), Kecskés, Sipos - Melczer (Nagy T., 27.) - Dajic

Haladás:
--------
Rózsa - Schimmer, Guzmics, Fehér Z., Tóth P. - Iszlai, Rajos (Kenesei, a szünetben) - Nagy G., Radó (Kulcsár K., 78.), Halmosi - Andorka (Búrány, 58.)

A Haladás elleni legutóbbi hat élvonalbeli meccséből csak egyszer sikerült pontot szereznie a siófokiaknak, akiknek ezúttal sem termett babér. A vendégek már a harmadik percben vezetéshez jutottak Radónak köszönhetően, majd Mogyorósi Halmosival szembeni szabálytalansága után büntetőből a második góljukat is megszerezték.
Ezzel gyakorlatilag le is rendezték a mérkőzést, igaz, a második félidőben egy Radó-Kenesei akcióból még fölényesebbé tudták tenni sikerüket.

***

A labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának pénteki eredményei és a tabella:

MVM Paks-Újpest FC 18:30 ó

1. forduló (július 27-29.): Haladás Sopron Bank-Egri FC 4-2, Diósgyőri VTK-Újpest FC 2-1, MVM Paks - PMFC-Matias 2-3, DVSC-TEVA - Győri ETO FC 4-1, Ferencváros-Kecskeméti TE 1-1, MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi 3-1, FGSZ Siófok-Budapest Honvéd 0-1, Videoton FC-Lombard Pápa Termál FC 1-1
2. forduló (augusztus 3-5.): Újpest FC-Videoton FC 0-1, Kecskeméti TE-MTK Budapest 1-1
Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 2-1, Kaposvári Rákóczi - DVSC-TEVA 1-0, Győri ETO FC-Haladás Sopron Bank 1-1, PMFC-Matias - Ferencváros 0-0, Lombard Pápa Termál FC-MVM Paks 0-0, Egri FC-FGSZ Siófok 1-1

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.