Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2015. Augusztus 24. 14:37, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Külföldi sajtó Magyarországról - Német sajtó

Külföldi sajtó Magyarországról - Német sajtó

Az ARD országos közszolgálati televízió és Süddeutsche Zeitung című liberális német lap az európai menekültválsággal kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal.

Az ARD a Világtükör című külpolitikai magazinműsorának vasárnap esti adásában beszámolt a Kétfarkú Kutya Párt plakátkampányáról. Az összeállítás szerkesztője, Susanne Glass úgy vélte, hogy a plakátokon megmutatkozó "finom humor és a retorikai csipkelődés" azt a célt szolgálja, hogy "felfedje Orbán miniszterelnök politikájának támadását az emberi jogok ellen".
http://www.daserste.de/information/politik-weltgeschehen/weltspiegel/sendung/ungarn-mit-spass-gegen-orban-100.html
A Süddeutsche Zeitung a hétfői számában Cathrin Kahlweit szegedi keltezésű terjedelmes riportját közölte. A szerző szerint "egy bohózat a kerítés, amellyel Magyarország távol akarja tartanai a menekülteket", és az "eddigi egyetlen hatása az, hogy több embercsempész és több sebesült van".
A kerítés "a megtestesülése a magyar kormány tiltakozásának Európával szemben, amely Budapest érzése szerint magára hagyta" az országot, és a kerítés egyben "fenyegető gesztus" is, amelynek az az üzenete, hogy "legyen elég a népvándorlásból, legyen elég a gazdasági menekültekből" - vélekedett a Süddeutsche Zeitung szerzője.

Orbán Viktor tusnádfürdői beszédével kapcsolatban megjegyezte: "újdonság", hogy a kormányfő nemcsak felháborodást, hanem "megértést" is kiváltott, hiszen nem csak Magyarországon erősödik a "túlterheltség érzése a sok idegen miatt, akiket ellátni, elhelyezni, integrálni és oktatni kell vagy haza kell küldeni". Ugyanakkor "abszurd módon, vagy talán éppen azért, mert a magyarok belefáradtak kormányuk harcias retorikájába, növekszik körükben a segítőkészség" - írta Cathrin Kahlweit.

pbm \ kto \ hgp

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.

2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld

Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.

2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.