Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2019. Április 22. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Kocsiból lövöldöztek járókelőkre a fiatalok

Kocsiból lövöldöztek járókelőkre a fiatalok

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 21 éves és egy 22 éves budapesti férfit.

A nyomozás adatai szerint K. András és K. Gyula április 21-én 11 óra 30 perc körül egy VW Passat típusú személykocsival közlekedett Tápióbicskén, amelyet K. Gyula vezetett. Amikor a Rákóczi útra értek, a kocsiban utasként tartózkodó K. András - feltehetően egy Airsoft fegyverből - több célzott lövést adott le egy, az utcán tartózkodó férfira, amelyek közül az egyik lövés a sértett lábát eltalálta. Ezt követően a két férfi a kocsival a Rákóczi úton továbbhajtott, majd K. András egy járdán sétáló 17 éves fiúra is többször rálőtt, amelyekből egy lövés a sértett lábát eltalálta. Az elsődleges orvosi vélemény szerint a lövések következtében mindkét sértett nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülést szenvedett.

Az esetről történt bejelentést követően a rendőrök adatgyűjtést végeztek, amelynek alapján azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőit. A rendőrök a két budapesti férfit Tápióbicskén, a Kispánd utcában elfogták és a Nagykátai Rendőrkapitányságra előállították, ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki őket.

A Nagykátai Rendőrkapitányság a két férfi ellen felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt – szabadlábon hagyásuk mellett – folytatja a nyomozást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.