Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2019. Január 31. 10:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem

Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés

Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés

Karbantartással, illetve a levegő folyamatos cseréjének biztosításával megelőzhetők a szén-monoxid-mérgezések

- hívta fel a figyelmet Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Mint mondta, nagy problémát jelent, hogy az új nyílászárók már nem tartalmaznak légréseket, amelyek a folyamatos levegőcserét biztosítják, így nagyobb esélye van a szén-monoxid-mérgezésnek. A szóvivő az új lakásba költözőknek azt javasolta, hogy szakemberrel nézessék át a nyílt lánggal üzemelő konvektort, kazánt.

Elmondása szerint tavaly 609 szén-monoxid-mérgezéses esethez riasztották a tűzoltókat, és tízen haltak meg a színtelen, szagtalan gáz levegőbe kerülése miatt. Megjegyezte, hogy a szén-monoxid-érzékelő beszerelése ugyan felhívja a figyelmet a veszélyre, de a problémát nem oldja meg, ezért a berendezések karbantartása rendkívül fontos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben