Hírek
2012. Május 08. 14:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jutalomban részesül a törleszteni nem tudó adós

A Magyar Nemzet azt írja, hogy július elejétől jutalomban részesül az a törleszteni nem tudó adós, aki nem nehezíti meg az árverezést.
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium azt közölte, hogy egy hamarosan életbe lépő törvénymódosítás eredményeként azok az adósok, akik önként elhagyják a bedőlt hitelük után maradó ingatlant, visszakapják az eladott lakás vételárának egy részét.
A visszakapható összeg nagysága az átadott ingatlan értékétől függ. Ötmillió forint alatt az adós az árverezési ár egy százalékára jogosult, 5 és 10 millió forint között 50 ezer forintra, és az 5 millió forint fölötti rész másfél százalékára, tízmillió forint fölött pedig 75 ezer forintra és a tízmillió forint fölötti rész negyed százalékára. Az indoklás szerint ugyanis az önkéntesen kiköltöző adósok olcsóbbá teszik az eljárást, így a megspórolt pénzből ők is részesülhetnek, másrészt könnyebb túladni azokon az ingatlanokon, amelyekben senki sem lakik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően