Hírek
2023. Február 09. 11:14, csütörtök |
Helyi
Forrás: borsonline.hu
Itt vannak a kormány legfrissebb bejelentései
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő tájékoztatást adott a kormány legfrissebb döntéseiről.
Gulyás Gergely a háromnapos kormányülésről elmondta, foglalkoztak a törökországi földrengéssel. A legfrissebb jelentések szerint már közel 50 ország vesz részt a mentésben. Magyarországi mentőcsapatok eddig 27 embert mentettek ki.
Magyar érintett nincs egyelőre.
A gazdasági helyzettel kapcsolatban a Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, reálbéremelkedést vár a kormány 2022-re. Rendben zajlik a 13. havi nyugdíj folyósítása is.
Amikor Gyurcsányék voltak kormányon, akkor elvették a 13. havi nyugdíjat, míg most a kormány nem ezt teszi, hanem segíti az időseket
- fogalmazott Gulyás Gergely.
A munkahelyek megvédése, az infláció leszorítása és a recesszió elkerülése a legfontosabb feladat.
Folytatódnak az ipari és mezőgazdasági beruházások
- jelentette be a miniszter.
A kormány egy 2030-ig tartó energiastratégiát is tárgyalt. Ha megérkeznek az uniós források, akkor jelentős energiafejlesztések indulnak. Gulyás Gergely elmondta, hogy az ipari parkokhoz kapcsolódó vízellátás modernizálása is napirenden van. A Dunai Finomító átállítása is fontos más típusú olajra.
A kormány a háborúval és az uniós csúccsal is foglalkozott a háromnapos ülésen. Azonnali tűzszünetre, és béketárgyalásokra van szükség.
A magyar álláspontot tükrözi az ENSZ főtitkárának a nyilatkozatát is. El kell kerülni, nehogy világháború legyen
- tette hozzá. Világossá tette, anyagilag támogatták Ukrajnát, és elutasítják az orosz agressziót.
Fegyvereket nem küldünk, mert azt csak Kárpátalján keresztül lehetne küldeni, és akkor veszélybe kerülne az ottani magyarság is.
Gulyás Gergely bejelentette, az érintett miniszterek lemondtak a vagyonkezelői alapítványoknál viselt tisztségeikről február 15-től. Ezt várja a kormány a többi állami tisztségviselőtől is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 10. 18:00, péntek | Életmód
Gödöllőn adják elő június végén a Csíksomlyói passiót
A magyar szabadság napja alkalmából június végén Gödöllőn, a Világfa előtt adja elő a Nemzeti Színház a Csíksomlyói passiót, együttműködve a város művészeti együtteseivel
2026. Április 10. 16:00, péntek | Életmód
Utolsó napjához ért az Artemis II, a Hold körüli újabb űrrepülés
Utolsó napjához ért csütörtökön az Artemis II, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Hold-programjának legénységgel végzett első Hold körüli űrrepülése.
2026. Április 10. 14:00, péntek | Életmód
Agrometeorológia: pénteken és szombaton akár károkozó fagyok is várhatók
Az elmúlt években hatalmas károkat okoztak a tavaszi fagyok, és idén is komoly a probléma: a csütörtöki fagyos reggel után főleg pénteken és szombaton várhatók még akár károkozó fagyok is
