Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2020. Április 09. 10:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

ITM-államtitkár: a lehető leghamarabb munkához kell juttatni mindenkit

ITM-államtitkár: a lehető leghamarabb munkához kell juttatni mindenkit

Mielőbb munkát kell biztosítani mindenkinek, aki a járvány miatt vesztette el az állását - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára az M1-en szerda este.

Schanda Tamás hangsúlyozta, hogy a kormány nem segéllyel, hanem a munkahelyek védelmével akarja megvédeni a gazdaságot. Lesznek olyanok, akik ennek ellenére is elvesztik a megélhetésüket, számukra ezért új lehetőségeket kell teremteni - tette hozzá.

Az államtitkár szerint a munka nélkül maradtak hosszú távon hasznosítható tudást szerezhetnek állami segítséggel. A kormány - mint mondta - az állásban maradókat is arra ösztönzi, hogy képezzék, vagy más módon hasznosítsák magukat, amíg a megrendelések visszaesése miatt több idő jut erre.

A gazdaságvédelmi akcióterv kiterjed a munkaadókra is, hiszen új esélyeket teremt a vállalkozások számára, de a családok és a nyugdíjasok is számíthatnak állami segítségre - hangsúlyozta Schanda Tamás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el