Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2020. Március 10. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Ismét emberöléssel vádolnak egy zalaegerszegi férfit

Ismét emberöléssel vádolnak egy zalaegerszegi férfit

Kettős emberölés miatt húsz évet töltött börtönben az a férfi, aki hétfőn, a Zalaegerszegi Törvényszéken ártatlannak vallotta magát az élettársának megölése kapcsán ellene megfogalmazott vádra.

Az előkészítő tárgyaláson ismertetett vádirat szerint az 51 éves férfi 2018 januárjában, a zalaegerszegi hajléktalanszállón ismerkedett meg későbbi áldozatával, akivel élettársként tekintettek egymásra. Sokat italoztak, ha tehették, az éjszakákat a szabadban, a zalaegerszegi parkerdőben töltötték.

Tavaly júniusban egy szintén hajléktalan férfival hármasban italoztak. A nőt, aki az alkohol hatására nehezen tudott járni, az élettársa többször bántalmazta, majd amikor kettesben maradtak, megfojtotta.

A holttestre járókelők találtak rá. A szakértői vizsgálat 89 - nem egy esetben önmagában is életveszélyes - külsérelmi nyomot talált az áldozaton, akinek halálát közvetlenül a fojtogatás okozta.

A vádlott húsz év után, 2017-ben szabadult, miután az 1990-es évek közepén megölte az apját és annak élettársát.

A hétfői előkészítő tárgyaláson azt állította, hogy az élettársát nem ő ölte meg, de azt elismerte, hogy "egyszer-kétszer" megrugdalta. Szerinte három tettes volt, akik velük italoztak, de ezt a nyomozás során nem merte elmondani, mert az általa megnevezett két férfi és egy nő megfenyegette, hogy megöli.

Az ügy tárgyalása április végén kezdődik a Zalaegerszegi Törvényszéken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.