Hírek
2015. Október 29. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: Magyarországon nincs migrációs nyomás
Magyarországra jelenleg nem nehezedik migrációs nyomás - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában.
Bakondi György elmondta: hétfőn tizenkettő, kedden hét, szerda 18 óráig pedig négy illegális határátlépő volt a határokon, ami még "békeidőszakban" is kiemelten alacsonynak számít.
A miniszterelnöki főtanácsadó szerint az, hogy mostanra ilyen módon sikerült lecsökkenteni a Magyarországra érkező illegális migránsok számát, a "határrendészeti rezsim" - a kerítés, az azt védő élőerő és a jogi feltételrendszer - nyújtotta hármas védelemnek köszönhető.
Magyarországon minimális határsértő mozgás van - emelte ki a belbiztonsági főtanácsadó. Ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a szomszéd országokban továbbra is tömeges illegális migráció zajlik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
