Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2012. Május 10. 07:05, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Idén is segíthet adója 1+1 százalékával

Idén is segíthet adója 1+1 százalékával

Évről évre többen ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát, de még mindig sokan nem választják a segítségadás e formáját, mellyel idén május 21-ig élhetünk-hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

A személyi jövedelemadó 1+1%-áról bárki rendelkezhet, aki a bevallási kötelezettségét személyi jövedelemadó-bevallás vagy egyszerűsített bevallás benyújtásával, illetve munkáltatói adómegállapítás útján teljesíti.

A rendelkező nyilatkozatokat tartalmazó EGYSZA lap megtalálható a bevallási nyomtatványcsomagban, illetve letölthető a NAV honlapjáról az internetes bevalláskitöltő program részeként is. Abban az esetben, ha a bevallását vagy egyszerűsített bevallását nem papíros formában juttatja el az adóhatósághoz, hanem elektronikusan küldi be, annak részeként a rendelkező nyilatkozatait is eljuttathatja az adóhatósághoz elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül.

Azoknak a magánszemélyeknek, akik bevallási kötelezettségüknek munkáltatói adómegállapítás útján tesznek eleget, a rendelkező nyilatkozatokat tartalmazó borítékra rá kell írniuk az adóazonosító jelüket és a borítékot annak ragasztott felületére átnyúlóan, saját kezűleg alá kell írniuk. A rendelkezőnek a nyilatkozatokat tartalmazó borítékot 2012. május 10 -ig kell átadnia a munkáltatójának.

A rendelkező nyilatkozatok a bevallástól függetlenül postán vagy személyesen is eljuttathatók az adóhatósághoz egy lezárt – a rendelkező magánszemély adóazonosító jelével ellátott – borítékban, illetve elektronikus űrlapként elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül 2012. május 21-ig.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.