Hírek
2015. Július 07. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség – Néhol még késő este is 30 fok körüli meleg lesz

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint kedden a legmagasabb nappali hőmérséklet 33-38 Celsius-fok között alakul, s késő estére is csupán 26-31 fok közé hűl a levegő.
Főleg a nagyobb városok belterületein marad még ekkor is a hőség – tették hozzá.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat keddre is az egész országra kiadta a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetését a tartós hőség miatt. Mint az MTI-hez hajnalban eljuttatott veszélyjelzésükben hangsúlyozták: kedden a napi középhőmérséklet többfelé meghaladja a 27-28, sőt helyenként eléri a 30 fokot is.
Az UV-B sugárzásnak az átlagértéke is nagyon magas lehet, maximuma akár a 8,1 értéket is elérheti, ami már extrém sugárzási szintet jelent. Ilyenkor a napon akár 10-15 perc alatt is le lehet égni.
A tartós kánikula miatt az országos tiszti főorvos szerda éjfélig az általa kihirdethető legmagasabb fokozatú hőségriadót rendelte el. Ez akkor lép életbe, ha várhatóan legalább három egymást követő napon eléri vagy meghaladja a napi középhőmérséklet a 27 Celsius-fokot.
A jelenlegi előrejelzés szerint szerdán érkezhet egy hidegfront, amely enyhíti a hőséget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.