Hírek
2011. November 24. 14:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hogyan zuhanyzik az átlagember?

Egy innovatív technológia felhasználásával a szakemberek nemrégiben felmérték, hogy pontosan hogyan és meddig zuhanyzik egy átlagember.
Az eredmények meglepőek: egy gyorsnak hitt zuhannyal ugyanis majdnem annyi vizet fogyasztunk el, mintha beleülnénk egy kád vízbe.
A felmérés szerint az emberek átlagosan 8 percig zuhanyoznak, ami jóval több, mint amit a szakemberek gondoltak. Ennyi idő alatt ráadásul majdnem annyi vizet használunk el, mintha teleengednénk egy kádat, és komótosan megfürödnénk - írja a BBC.
Ennyi idő alatt ugyanis nagyjából 62 liter vizet engedünk ki a csapból, míg fürdőzéssel 80 litert fogyasztunk el. Ami pedig még fontos, hogy a forró víz előállítására felhasznált energia mennyisége is közel azonos - zuhanyzással tehát jelenleg sem energiát, sem pedig vizet nem spórolunk.
A szakemberek abban bíznak, hogy az eredmények nyilvánosságra hozásával környezettudatosabb életmódra buzdíthatják az embereket. Most ugyanis véleményük szerint az a probléma, hogy sokan nem is gondolják, hogy egy szerintük gyors zuhannyal mennyi vizet és energiát pazarolnak el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően