Hírek
2023. Április 26. 13:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
HM: kiképzési repüléseket hajtanak végre a Gripenek
A Magyar Honvédség vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár vadászpilótái csütörtök hajnali fél hattól körülbelül negyven percen keresztül, három JAS-39 Gripen vadászrepülőgéppel kismagassági kiképzési repüléseket hajtanak végre - közölte a Honvédelmi Minisztérium szerdán az MTI-vel.
Mint írták, a repülések elsődleges célja a pilóták képzettségének fenntartása a légtérvédelem folyamatos biztosítása érdekében.
A repülések során Nagymaros, Visegrád, Dömös, Pilismarót, Zebegény, Verőce és Kisoroszi térségében a megszokottól eltérő, fokozott hanghatásra lehet számítani - tájékoztatott a tárca.
A Magyar Honvédség a lakosság megértését és türelmét kéri.
Fotó: Szalóky Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
