Hírek
2022. Szeptember 29. 12:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: Infovárosok
Hivatalos: Hosszabb lesz a téli szünet!
December 22-től január 8-ig tart majd.
A kormány döntést hozott arról, hogy spórolás céljából a tanítási téli szünet hosszabb lesz - az őszi szünet rovására - mint az előző években - jelentette be Gulyás Gergely.
A miniszterelnökséget vezető miniszter hozzátette, ebben az időszakban kormányzati igazgatási szünet is lesz.
A rezsiköltségek miatt bajba kerülő önkormányzatokkal kapcsolatban elhangzott, jövőre jelentős spórolásra és kormányzati segítségre lesz szükség. Minden nagyobb önkormányzat vezetőivel le fognak ülni, és a kisebb önkormányzatokkal is egyeztetnek majd, mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy a következő időszakot túléljék az önkormányzatok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
