Hírek
2013. Május 13. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Házakat rongált meg a szél Szabolcsban

Csaknem hatvan házat ért kisebb-nagyobb kár, néhány pedig teljesen lakhatatlanná vált a vasárnap délutáni vihar következtében a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vaján - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-vel. Az önkormányzat harmincnyolc embert ideiglenesen a helyi közösségi szálláson helyezett el.
Takács Judit elmondta: a viharos szél és a jégeső a kisváros négy utcájában 174 embert érintett. A nagy erőkkel a helyszínen lévő tűzoltók jelenleg a közvetlen életveszélyt próbálják elhárítani, a megrongálódott háztetők és tűzfalak visszabontásán, illetve lefóliázásán dolgoznak.
Több lakás lakhatatlanná vált, harmincnyolc embert a helyi iskolában helyeztek el. A károsodott házakat statikusok mérik fel - ismertette a hadnagy.
A katasztrófavédelmi szóvivő az MTI kérdésére megerősítette, hogy a viharban ketten megsérültek, egyiküket a mentők kórházba szállították.
A viharos erejű szél néhány lakóház tetejét letépte, a többit pedig megrongálta - mondta Tisza Sándor, a település független polgármestere az MTI-nek. Tájékoztatása szerint a tűzoltók és az önkormányzat társaságának munkatársai a tetők fóliázásán és a lakóházak eső elleni védelmén dolgoznak, a károk felmérése hétfőn kezdődhet el.
A helyzetet nehezíti, hogy a károsultak közül szinte senkinek nincs biztosítása - tette hozzá a polgármester.
A településen a rendőrség folyamatos jelenléttel biztosítja a tűzoltók munkájának zavartalanságát, illetve fokozottan ügyel a közrend- és a közbiztonság fenntartására - olvasható a police.hu oldalon.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét vasárnap kora délután érte el a zivatarzóna. Több településen rövid idő alatt jelentős mennyiségű eső esett, amelyet viharos erejű szél, valamint helyenként borsó és cseresznye nagyságú jég kísért.
MTI Fotó: Balázs Attila
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget