Hírek
2018. Június 05. 15:31, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Forró csomagtartóból mentették meg a kölyökkutyákat
Megmentették a rendőrök azokat a kiskutyákat, amelyeket egy 69 éves férfi egy dobozban szállított a kocsi túlmelegedett poggyászterében Balatonalmádiban. A veszprémi lakos ellen büntetőeljárás indult.
A járőrök június 3-án 14 óra körül Balatonalmádi külterületén egy murvabánya közelében igazoltatták egy személykocsi vezetőjét. A jármű átvizsgálása során a járőrök a csomagtartóban egy dobozra lettek figyelmesek, melyben hat kiskutyát találtak. A kisállatok közül a forró levegőjű térben kettő már alig lélegzett. A rendőrök azonnal vízzel locsolták őket, és értesítették az ügyeletes állatorvost. A járművezetőt ezt követően előállították a helyi rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki.
A 69 éves veszprémi lakos ellen állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a Balatonalmádi Rendőrkapitányság nyomozást indított.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
