Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2019. Július 23. 18:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

Főleg a gazdasági növekedésnek köszönhető a rekordösszegű útdíj

Főleg a gazdasági növekedésnek köszönhető a rekordösszegű útdíj

A gazdasági növekedésnek és a nagyobb belföldi valamint tranzitforgalomnak köszönhető az idei első fél évben befolyt rekordösszegű útdíj

– közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. igazgatója kedden az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.

Bartal Tamás azt mondta, az útdíjbevétel emelkedésében szerepet játszottak az új ellenőrzési módszerek is, amelyekkel hatékonyabban tudnak fellépni a „szellemkamionok” és a külföldi sofőrök ellen.

A szabálytalanságok 77 százalékát külföldiek követték el, de a fokozott ellenőrzésnek köszönhetőek a rajtuk behajtott pótdíjak összegét 84 százalékkal emelték egy fél év alatt – ismertette.

Hozzátette, az elmúlt évek adatai egyébként azt mutatják, hogy a magyar sofőrök egyre szabálykövetőbbek, és a külföldi szabálytalanságok növekedése is megállt.

Kitért arra is, az útdíjból befolyt összeg törvényben garantált célja az utak karbantartása és felújítása.

Címkék: útdíj, gazdaság, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.