Hírek
2011. Augusztus 29. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fennakadnak a rostán a „rokkantnyugdíjasok”

Több esetben talált visszaélést a rokkantnyugdíjazásban a nemzeti rehabilitációs hivatal.
Több mint másfél ezer ember leszázalékolását vizsgáltak felül, 130 esetben döntöttek a rendkívüli eljárás mellett. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium azután rendelt el vizsgálatot, hogy tavaly novemberben két egri orvost vett őrizetbe a rendőrség, akik pénzt kértek a rokkantosításért.
A vizsgált 1500 rokkantnyugdíjas esetében 130-nál tartották indokoltnak a rendkívüli felülvizsgálatot, melyek jelenleg is folyamatban vannak – mondta el Pósfai Gábor. Eddig három esetben változtattak a korábbi minősítésen, de ezek a döntések nem az egri ügyhöz köthetőek – tette hozzá a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően