Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2022. Február 08. 07:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felmentettek egy időseket meggyilkoló, kóros elmeállapotú férfit

Felmentettek egy időseket meggyilkoló, kóros elmeállapotú férfit

Első fokon, jogerősen felmentette és kényszergyógykezelésre ítélte hétfőn a Székesfehérvári Törvényszék azt a kislángi férfit,

akit nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádoltak.

A törvényszék közleménye szerint a vádlott az emberöléseket az elmeműködés olyan kóros állapotában követte el, amely képtelenné tette őt a cselekménye következményeinek felismerésére.

Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védője is tudomásul vette.

A vádlott a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt állt, amikor tavaly március 7-én, éjjel otthonából elment, hogy élelmiszert szerezzen magának. Mivel tudomása volt arról, hogy az egyik ház udvarán lévő füstölő kamrában füstölt árut - kolbászt, sonkát és szalonnát - tartanak, odament és fogyasztott az ott talált élelmiszerből, a többit pedig egy nejlon zacskóba pakolta.

Az általa keltett zajra felfigyeltek a házban alvó idős sértettek, kimentek az udvarra és kiabálni kezdtek a vádlottal, aki az evéshez használt 13 centiméter pengehosszúságú késsel több alkalommal, testszerte megszúrta az idős házaspár mindkét tagját. A férfi és a nő az elszenvedett sérülések és a vérveszteség miatt életüket vesztették. Ezután a vádlott a sértettek holtestét az udvaron lévő vízaknába rejtette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.