Hírek
2016. Június 10. 18:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Felhőszakadásokra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Három délkeleti megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adott ki szombatra a felhőszakadás és a sok eső veszélye miatt a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott tájékoztatásában azt írta: szombat délutántól egyre több helyen várható zivatar, megerősödhet a szél, jégeső is lehet. Estétől elsősorban a Dunántúl északi, északnyugati felén átlagban is nagy mennyiségű eső hullhat.
Szombatra Csongrád, Békés és Hajdú-Bihar megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki az esőzések miatt. Tizenhat megyére és a fővárosra a felhőszakadás veszélye miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék eshet. Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyére a nap folyamán várható sok eső miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 22-27 Celsius-fok között valószínű. Vasárnap is sokfelé várható eső, zápor, keleten zivatar is előfordulhat. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet, napközben 16-23 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
