Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2012. Július 20. 12:56, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Facebook üzenetnek álcázott "fotóvírus" terjed az elektronikus levelekben

Facebook üzenetnek álcázott

A Facebook közösségi hálót használóknak új vírusfenyegetéssel kell szembenézniük, amikor fotó érkezéséről kapnak elektronikus üzenetet.

A vírust tartalmazó levelek teljesen hasonlóak a Facebook üzenetekhez, de a hivatkozásban jelzett fotó helyett egy hivatkozás a címzettet átirányítja egy olyan internetes oldalra, amely rosszindulatú szoftverekkel igyekszik a felhasználó számítógépét megfertőzni.
Ezt követően a hivatkozás néhány másodpercre visszairányítja a címzettet a hivatalos közösségi hálóra. A fertőzés megtörténtét sokan nem is érzékelik.
Graham Cluley, a Sophos brit internetes biztonsági cég képviselője elmondta, a vírusfertőzés egy kis odafigyeléssel megelőzhető, mert a hamis üzenetek feladójaként a helytelen angolsággal írt Faceboook jelenik meg - írta a The Daily Telegraph című brit lap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni