Hírek
2011. December 31. 15:14, szombat |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
„Európa erősebb lesz, amikor maga mögött hagyja ezt az utat”
Az eddiginél szorosabb együttműködésre van szükség Európában az euró megerősítése érdekében – hangsúlyozza Angela Merkel német kancellár esti újévi beszédében, amelynek szövegét előre közzétette a kormány sajtó.
Angela Merkel az európai egységfolyamat történelmi jelentőségét kiemelve leszögezte: „A nehézségek ellenére nem szabad feledni, hogy Európa békés egyesülése történelmi ajándék.” Az integráció „több mint fél évszázada békét, szabadságot, igazságosságot, emberi jogokat és demokráciát” biztosít.
A német kancellár emlékeztetett rá, hogy az euró pontosan tíz éve jelent meg készpénz formájában. A közös pénz egyszerűbbé tette a mindennapokat, megerősítette a gazdaságot, és tompította a 2008-ban elmélyült válság hatásait. Most az euró megerősítése a legfőbb feladat. „Ez azonban csak akkor sikerülhet, ha Európa tanul a múlt hibáiból. Az egyik tanulság az, hogy a közös fizetőeszköz csak úgy lehet igazán sikeres, ha az eddiginél szorosabban működünk együtt Európában” – hangoztatta Angela Merkel.
Hozzátette: „Európát összekovácsolja a válság. A válságból kivezető út pedig még hosszú, és akadályok is nehezítik, de Európa erősebb lesz, amikor maga mögött hagyja ezt az utat, mint amikor megtette rajta az első lépéseket.” Angela Merkel előre rögzített beszédét szilveszter este sugározzák a németországi közszolgálati televíziók és rádiók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov tájékoztatta Rubiót az ukrán katonai célpontok és döntéshozatali központok ellen készülő csapásokról
2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak
\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Május 22. 16:00, péntek | Külföld
A német kancellár társult uniós tagságot javasol Ukrajnának a teljes csatlakozásig
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
