Hírek
2020. Március 21. 16:02, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Észak-Macedónia hamarosan csatlakozhat a NATO-hoz
Észak-Macedónia hamarosan az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) harmincadik tagjává válhat, Sztevo Pendarovszki államfő aláírta a csatlakozási dokumentumot.
Spanyolország volt az utolsó NATO-tag, amelynek ratifikálnia kellett a Szkopje csatlakozását, ezt a hét elején megtette, péntek este pedig az észak-macedón államfő is aláírta a szükséges dokumentumokat, így minden akadály elhárult a nyugat-balkáni ország NATO-tagsága elől.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a spanyol ratifikációt követően kijelentette: Észak-Macedónia "hamarosan" a katonai szövetség harmincadik tagállama lesz.
Szkopje az euroatlanti integráció érdekében majdnem három évtized után lezárta a Görögországgal folytatott névvitát, nevét Macedóniáról Észak-Macedóniára változtatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov tájékoztatta Rubiót az ukrán katonai célpontok és döntéshozatali központok ellen készülő csapásokról
2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak
\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Május 22. 16:00, péntek | Külföld
A német kancellár társult uniós tagságot javasol Ukrajnának a teljes csatlakozásig
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
