Hírek
2021. Augusztus 31. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Erős hónapot tudhat maga mögött a forint

Szerény erősödést ért el a forint kedd reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben. Augusztus hónapot a forint két-három százalékos erősödéssel fejezheti be.
Az eurót a hétfő esti 347,88 forint után kedd reggel nyolc órakor 347,85 forinton jegyezték. A dollár jegyzése 294,86 forintól 294,15 forintra csökkent, a svájci franké 321,76 forintról 321,60 forintra ment lejjebb.
A hétfői kezdésnél a forint kedd reggeli árfolyamán 0,36 százalékkal áll erősebben az euróval, 0,67 százalékkal erősebben a dollárral és 0,99 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben. Az augusztusi kezdés óta a forint 2,9 százalék nyereségre tett szert az euróval szemben, 2,4 százalékkal erősödött a dollárral és 3,4 százalékkal a svájci frankkal szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.