Hírek
2021. December 07. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja
Emelkedést mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - írta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn a honlapján.
Közölték, a koronavírus-örökítőanyag országos átlagkoncentrációja emelkedik a szennyvízmintákban. A legtöbb vizsgált helyszínen stagnáló tendencia figyelhető meg, de emelkedés tapasztalható a budapesti agglomeráció vizsgált településein - Tökölön, Biatorbágyon, Szigetszentmiklóson, Budakeszin, Százhalombattán -, valamint Kaposváron, Nyíregyházán, Pécsen és Szolnokon.
A vírus-örökítőanyagának koncentrációja két településen, Győrben és Nyíregyházán magas, 19 helyen az "emelkedett", egy településen, Szekszárdon pedig a "mérsékelt" kategóriába sorolható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
