Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2018. Április 22. 16:24, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért

Elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért

Elsősorban a modern életvitel és a szelektált érintkezés a környezettel áll a hátterében annak, hogy a fejlett társadalmakban egyre több az allergiás ember

- mondta Csoma Zsuzsanna, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet allergológus főorvosa vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán, ahol elhangzott az is, Magyarországon mintegy kétmillió allergiás él.

A szakember elmondta, a betegség bárkinél kialakulhat, igaz, a családi halmozódás és a genetikai háttér növelheti valószínűségét.

A mostani időszakban főként a tölgy, bükk, nyír és nyárfa pollenje okoz problémát. Ennek hátterében pedig az áll, hogy hirtelen jött a meleg idő - fűzte hozzá.

Címkék: allergia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód

Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés

Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.

2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód

Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok

Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.

2025. Október 09. 07:44, csütörtök | Életmód

Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya

Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.