Hírek
2019. Április 16. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt
Adócsalásért jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt a Tatabányai Törvényszék egy kereskedőt, aki háztartási gépek áfájának eltitkolásával 300 milliós kárt okozott a költségvetésnek.
A Komárom-Esztergom megyei kereskedő két cége háztartási gépeket hozott be az unióból nettó áron, de a könyvelésben belföldi beszerzést szerepeltetett, így az áfát nem fizette meg, valamint kevesebb bevételt vallott be, így kevesebb adót is fizetett – tájékoztatta a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.
Hideg-Göblyös Rita közölte: az öt év börtön mellett a másodfokú bíróság az okozott kár értékéig vagyonelkobzásra is ítélte a vádlottat, aki cégeit strómanoknak adta el.
A másik vádlott, egy könyvelő fiktív számlák befogadása és hamis adóbevallás készítése miatt két év felfüggesztett börtönt kapott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
