Hírek
2016. Augusztus 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Elhúzódó válsághelyzetre kell készülni Európában
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint Európában a migráció miatt elhúzódó válsághelyzetre kell felkészülni, és \"a biztonság nem tűr halasztást\".
Bakondi György az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában ennek kapcsán közölte: értetlenséggel állnak az Európai Unió egyes vezető politikusainak megnyilvánulásai előtt, amelyek arról szólnak, hogy az emberek "pozitívan viszonyuljanak" az Európába beáramló tömegek szétosztásához.
Megjegyezte: egyes nemzetállamok, ha késedelmesen is, elkezdtek a lakosság biztonsága érdekében intézkedéseket hozni, erre példa a Németországban bejelentett intézkedési csomag is. A belbiztonsági főtanácsadó elmondta, hogy Belgiumban nagyjából egy órával az elkövetés előtt sikerült meghiúsítani egy robbantást, és Németországban is sikerült felderíteni egy hálózatot.
Bakondi György kitért arra is: az ukrán-magyar határszakaszon is tapasztalnak időnként mozgást, továbbá a román határnál is megjelentek migránscsoportok, de ezzel szemben mostanáig a román határvédelmi rendszer hatékonynak bizonyult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
