Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2017. Május 02. 09:30, kedd | Életmód
Forrás: mti

Egyre népszerűbb Magyarországon az utcai ételek fogyasztása

Egyre népszerűbb Magyarországon az utcai ételek fogyasztása

A Street Food Egyesült elnöke szerint Magyarországon is egyre népszerűbb az utcai ételek fogyasztása, mert kevés idejük van az embereknek enni, de jó minőséget várnak el.

Vad Horváth Zoltán az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában elmondta, régóta azon dolgoznak, hogy egyre több olyan belvárosi helyszínen is megjelenjenek, ahol az éttereket nem veszélyeztetik. Példaként említette a Hősök terét, a Népligetet, vagy a Városligetet is.

Negatívumként említette azonban, hogy minden kerületnek saját szabályai vannak a területfoglalásra vonatkozóan és többnyire a fiatalabb hivatalnokok engedélyezik a kitelepülést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód

Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum

Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.

2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód

Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés

A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.

2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód

Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat

George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.