Hírek
2020. Július 02. 13:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Egy nőt prostituáltként dolgoztató emberkereskedőket fogtak el
Elfogott a rendőrség két férfit, aki egy nőt prostituáltként dolgoztatott 2017 óta Magyarországon, Németországban és Ausztriában - közölte csütörtökön a rendőrség honlapján.
A közleményben azt írták: a gyanú szerint 2017 elején a 40 éves szegedi férfi feleségével megvette az akkor 19 éves lányt a barátjától, majd elvették iratait, megverték, és folyamatos fenyegetéssel rávették, hogy prostituáltként dolgozzon, a bevételt pedig adja nekik.
A nőről fotókat készítettek, amelyekkel szexuális szolgáltatást nyújtó oldalakon hirdetéseket adtak fel. A házaspár a szexuális szolgáltatással keresett pénzt - több mint tízmillió forintot - elvette el a nőtől.
Hozzátették: az áldozat Nürnbergben konfliktusba keveredett egy vendéggel, és megpróbált elszökni, de futtatói elfogták, összeverték, és életveszélyesen megfenyegették. Később úgy szabadult el tőlük, hogy Németországban egy 42 éves, másik magyar férfi kedvességet, megértést és szerelmet színlelve közös jövővel hitegette, ezért neki kezdett el dolgozni, ugyancsak prostituáltként. A férfi szintén elvette tőle a megkeresett pénzt.
A KR NNI nyomozói kedd reggel összehangolt akcióban elfogták a két férfit, otthonukban kutatást tartottak, és bizonyítékokat foglaltak le.
A két férfit személyi szabadságától megfosztott sértett sérelmére, kizsákmányolás céljából, erőszakkal, a sértett sanyargatásával, különösen súlyos hátrányt okozva elkövetett emberkereskedelem és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.
A szegedi férfi feleségét még keresik a rendőrök - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
