Hírek
2025. Március 06. 07:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak
Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.
Az árak nem maguktól emelkednek, az árakat emelik. Ez elfogadhatatlan, mert tönkreteszi a magyar családokat, az időseket - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalán szerdán.
Zsigó Róbert a Facebook-on közzétett videóban kijelentette: egy hét múlva már látni fogják, hogy a boltokban csökkennek-e az élelmiszerárak.
"Elvárjuk, hogy az önkéntes csökkentéssel az alapvető élelmiszerek olcsóbbak legyenek! Elvárjuk, hogy vegyék lejjebb az alapvető élelmiszerekre kirótt árrésüket"
- hangoztatta Zsigó Róbert, hozzátéve: ha ezt nem teszik, jönnek a hatósági árak.
Az államtitkár közölte: meglátják, hogyan döntenek a kiskereskedelmi láncok, mérséklik-e a profitelvárásaikat vagy megvárják a hatósági árakat.
"Nem engedünk az áremelőknek, nem engedjük, hogy kifosszák a magyar embereket!"
- fogalmazott Zsigó Róbert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
