Hírek
2022. Március 21. 08:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Eddig 12 nemzet több mint 8800 polgárának segítettünk

Az elmúlt napokban 300 nigériai, 208 kínai és 190 ecuadori állampolgár térhetett vissza hazájába magyar segítséggel, ami azt jelenti, hogy eddig összesen 12 nemzet 8813 polgárának segítettünk hazatérni,
összesen 51 mentesítő járattal - írta hivatalos közösségi oldalán vasárnap Szijjártó Péter.
A külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon közzétett posztjában emlékeztetett arra, hogy harmadik hete dúl a háború a szomszédban, de még mindig több száz, Ukrajnát elhagyó külföldi diák és munkavállaló kér segítséget tőlünk a hazajutásban.
Mint írta, közben zajlik hazánk történetének legnagyobb humanitárius akciója.
"Az Ökumenikus Segélyszervezettel együttműködve a héten újabb kamionokat indítottunk útnak Ukrajnába, amelyekkel sikerült kézbesítenünk az Országos Mentő Szolgálat adományát a Beregszászi Kórház részére, valamint eljuttattunk összesen 70 tonnányi tartós élelmiszert és higiéniai csomagot Kárpátaljára" - olvasható Szijjártó Péter bejegyzésében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően