Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2017. Július 27. 17:04, csütörtök | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Diplomaátadó ünnepség volt kedden a Corvinuson

Diplomaátadó ünnepség volt kedden a Corvinuson

A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Karán kedden diplomaátadó ünnepséget tartottak.

Az eseményen Mészáros Attila alpolgármester is köszöntötte a végzős diákokat, felhívva figyelmüket a székesfehérvári álláslehetőségekre, és hangsúlyozva a BCE Székesfehérvári Campusának szerepét a város jövőjét illetően.

Július 25-én, kedden tartották a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Karának diplomaátadó ünnepségét. Csaknem kétszáz, köztük öt székesfehérvári születésű hallgató végezte el tanulmányait kommunikáció és médiatudomány, szociológia alap- és mesterképzésben, valamint a közgazdásztanár mesterképzésben és szakirányú továbbképzési szakon, és vehette át oklevelét.

Az eseményen köszöntőt mondott Mészáros Attila alpolgármester, aki a friss diplomások figyelmét a székesfehérvári álláslehetőségekre hívta fel, kiemelve a dinamikusan fejlődő város megtartó közösségének erejét: „(…) Keressék meg a lelki otthonuk mellett a hivatásuk, a munkájuk otthonát is. Legyenek valahol otthon a világban! Nézzenek körül, amikor munkát keresnek és vállalnak. Ne csak metropoliszokban gondolkodjanak, mint Budapest. Jöjjenek el és érezzék meg, milyen ereje van egy budapestinél kisebb, megtartó közösségnek." - mondta.

"Jelenleg Magyarországon a legnagyobb vásárlóerő, a legdinamikusabban fejlődő gazdaság, az egy főre jutó legmagasabb gépjárműszám, a megyei jogú városok között a legmagasabb átlagfizetés, szinte alig mérhető munkanélküliség, sőt magas munkaerőhiány Székesfehérváron van. A városnak, ami Önöket is várja, hogy a legnagyobb vállalatoknál, fontos projektekben elhelyezkedjenek és tapasztalataikat gyarapítsák." - fogalmazott Székesfehérvár alpolgármestere.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód

Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem

Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld

Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon

A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.