Hírek
2017. Július 20. 06:50, csütörtök |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Digitális workshop a Gazdaság Házában
Modern Vállalkozások Programja címmel digitális workshopot rendeztek szerdán, Székesfehérváron, a Gazdaság Házában.
A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében a kis- és közepes vállalkozások képviselőit tájékoztatták az online tér nyújtotta innovatív lehetőségekről. A projekt fő célkitűzése a hazai vállalkozások versenyképességének növelése a digitális felzárkóztatás által.
„Magyarország lakosságszáma jelenleg 9, 830 millió fő, amelyből rendszeresen használja a világhálót 7, 667 millió fő, tehát az internet-penetráció nagyon jó hazánkban, mégis, például az elektronikus fizetések aránya európai viszonylatban az egyik legalacsonyabb, a kis- és közepes vállalkozásoknak pedig mindössze 64%-a rendelkezik saját honlappal.” – kezdte előadását Balog Gábor, a Google Magyarország regionális oktatásszervezője.

„Folyamatos tesztelés, mérés és javítás – ez a hármas alapszabály.” – folytatta Balogh Gábor, aki elmondta: „a közösségi média ereje vitathatatlan. Gyors, jól célzott és olcsó. Hazánkban közel 6 millió fő felhasználója valamelyik közösségi oldalnak. Ez a számarány, valamint a magyarok internetes hírfogyasztása európai uniós összehasonlításban is jó, ám az online bankolásban és vásárlásban is, sokkal rosszabb helyen állunk.” – emelte ki, majd hozzátette: „ez arra utal, hogy a magyarországi vállalkozások nem használják ki teljes mértékben a digitális eszközök előnyeit, ezért a jövőben a 2016 tavaszán indult Modern Vállalkozások Programja - amely eddig mintegy 9000 vállalkozásnak nyújtott segítséget - a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve személyes szaktanácsadással is áll a helyi KKV-k rendelkezésére.”
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák
Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
