Hírek
2017. Június 21. 18:57, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Csaknem száz hektáron ég egy gabonatábla Várbalognál
Csaknem száz hektáron ég egy gabonatábla a Győr-Moson-Sopron megyei Várbalog közelében, a tűz több szomszédos gabonatáblát is veszélyeztet - tájékoztatta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szerdán.
Ruskáné Takács Anita elmondta, hogy a gabonatábla háromnegyede már leégett. A maradék felületet a mosonmagyaróvári, a lébényi, a csornai, a kapuvári és a győri hivatásos, valamint a jánossomorjai, a bősárkányi és a hegyeshalmi önkéntes tűzoltók oltják. Körbetárcsázzák a területet, hogy megakadályozzák a tűz terjedését.
A tűz veszélyezteti a szomszédos, szintén közel százhektárnyi gabonatáblát és négy-öt hektárnyi lábon álló gabonát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
