Hírek
2011. Augusztus 13. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
Betiltották a shortolást
Betiltották a bankrészvények shortolását 4 európai országban. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz.
A shortolás lényege, hogy az eladónak a részvényárfolyam csökkenésén van haszna. A francia, belga, olasz és spanyol piacokon tiltották be a módszert. Ez a négy ország van a görögökhöz és portugálokhoz hasonló csődközeli helyzetben. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz, és a pénzintézetek részvényein kívül más papírokra nem vonatkozik. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov tájékoztatta Rubiót az ukrán katonai célpontok és döntéshozatali központok ellen készülő csapásokról
2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak
\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Május 22. 16:00, péntek | Külföld
A német kancellár társult uniós tagságot javasol Ukrajnának a teljes csatlakozásig
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
