Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2012. Március 08. 14:07, csütörtök | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Bermuda-háromszög Tajvannál

Bermuda-háromszög Tajvannál

Tajvan másfél napja elvesztette kapcsolatát egy pilóta nélküli repülőgépével, és azóta sem találja a légi járművet – jelentette a helyi média csütörtökön.

A géppel Tajvan keleti partvidékének vizei felett végeztek gyakorlórepülést, amikor szerda reggel megszűnt vele az összeköttetés – közölték katonai források. Hozzáteszik: a baleset oka lehet a rendkívüli időjárás, műszaki meghibásodás vagy emberi mulasztás.

Tajvanon tavaly szeptemberben szinte egy időben eltűnt a radarról, majd lezuhant egy felderítő gép és egy vadászbombázó. A két gép három pilótája éjszakai kiképzőrepülésen vett részt, a sziget keleti részén lévő Hualien légi bázisról szálltak fel.

2010 januárjában egy 1984-ben gyártott, Beechcraft T–34-es típusú kiképzőgépnek veszett nyoma Tajvan légterében. Ketten voltak a fedélzetén.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.