Hírek
2018. Április 24. 05:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Bedrogozva gázolt halálra egy nőt, előzetesbe került
Elrendelték annak a férfinak az előzetes letartóztatását, akit azzal gyanúsítanak, hogy kábítószert fogyasztva elgázolt autójával egy nőt, majd áthajtott rajta; az áldozat belehalt sérüléseibe
- tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék hétfőn az MTI-t. A végzés nem jogerős, de végrehajtható.
A férfit halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntettével és más bűncselekménnyel gyanúsítja a Dunakeszi Rendőrkapitányság - olvasható a közleményben.
A férfi Dunakeszin vezetett péntek este. Egy zebránál a lámpa a járműveknek pirosra váltott, ezért mind a Vác irányából, mind a Budapest felől érkezők megálltak, a zöld jelzésre pedig több gyalogos elindult. A nagy sebességgel Budapest felől érkező gyanúsított azért, hogy ne ütközzön az előtte álló járműnek, a kormányt balra rántva áttért egy másik sávba és elütötte a zebrán szabályosan átkelő sértettet. A sértett az ütközés helyétől mintegy 24 méterre repült. A gyanúsított nem állt meg, változatlan sebességgel ment tovább Vác felé, és gépkocsijának jobb oldali kerekeivel áthajtott a földön fekvő nőn, majd elhagyta a helyszínt.
Az elgázolt nő a kórházban belehalt sérüléseibe.
A baleset után a férfi Fótra hajtott, ahol nekiütközött két parkoló járműnek. Ekkor kiszállt autójából, a rendőrök előállították. A kábítószer-gyorsteszt THC-t - a marihuána fő pszichoaktív hatóanyagát - mutatta ki a férfi szervezetében.
A törvényszéki közlemény szerint a halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés kettőtől nyolc évig, a segítségnyújtás elmulasztása a veszélyhelyzetet előidéző által három évig terjedő szabadságvesztéssel, míg a kábítószer fogyasztásával elkövetett kábítószer birtoklása két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény.
Hozzátették: az említett bűncselekmények miatt, valamint azért, mert a gyanúsított súlyos testi sértés miatt volt már büntetve és kábítószer-fogyasztás miatt jelenleg is eljárás van folyamatban ellene, kiemelkedő mértékű büntetést szabhatnak ki rá.
A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
