Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2017. December 11. 11:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az energia- és az élelmiszerárak miatt nőtt az infláció novemberben

Az energia- és az élelmiszerárak miatt nőtt az infláció novemberben

A múlt hónapban főként az üzemanyagárak, valamint a tojás árának emelkedése miatt 2,5 százalékosra nőtt az infláció éves üteme

- állapította meg Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: a pénzromlás mértéke az előző hónaphoz mérve is gyorsult. A tojás ára egyetlen hónap alatt majdnem 20 százalékkal emelkedett - tette hozzá. A szolgáltatások áraiban ugyanakkor nem volt jelentős emelkedés, inkább csökkenés volt tapasztalható, főként a távközlésben, az internet és a kábeltelevíziózás területén.

Decemberben az infláció mérséklődésére, 2 százalék körüli mutatóra számít az MNB. A 3 százalékos inflációs cél 2019 közepére teljesülhet. Az idei teljes évre vonatkozó infláció 3 százalék alatt lesz - mondta a főosztályvezető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni