Hírek
2017. Április 16. 16:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az élet és a halál nagy kérdéseiről szól a húsvéti ünnep
Az élet és a halál nagy kérdéseiről szól a húsvét ünnepe - mondta Gájer László, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseki titkára vasárnap, az M1 aktuális csatorna műsorában.
Az érseki titkár hangsúlyozta, hogy a húsvét mindenki számára zavarba ejtő, az embereket ugyanis kizökkentik a komfortzónájukból az ilyenkor megfogalmazódó végső kérdések, például hogy meddig tart az életük, illetve a földi élet után van-e feltámadás.
Gájer László elmondta, hogy Isten az életre alkotta az embert, akinek az életében ugyanakkor valami nem jól működik, és Isten ebbe nem nyugszik bele. Isten ezért váltságot ad az emberek bűneiért, ez a Krisztus-esemény - fogalmazott, hozzátéve, az emberiség nagy narratívája szerint ami elromlott és tönkrement az ember életében, az mind ott koncentrálódik a kereszten, és aki erről elmélkedve megpróbál kapcsolódni Isten titkába, az szabad lesz újra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
