Hírek
2011. Augusztus 03. 07:17, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Az autósokra nem érvényes
A rögzített árfolyamot a lakáshitelesek vehetik igénybe, aki autójára vett fel kölcsönt, nem választhatja ezt a lehetőséget.
A lízingszövetség számításai szerint évente 15-20 ezer járművet árvereznek el a törlesztőrészlet elmaradása miatt.
A válságnak a szövetség szerint hivatalosan már vége a lízing és az autópiacon, az ügyfelek negyede-ötöde mégsem törleszt időben. Minden huszadik már több mint egy éve tartozik. A devizaárfolyamok változása miatt az autótulajdonosok költségei is jelentősen megemelkedtek. Autóból évente 15-20 ezer kerül vissza a lízingcégekhez, többségüket elárverezik. „Egyrészt az új autó értékesítése csökkent drasztikusan. Másrészt ezen belül a finanszírozott értékesítéseknek a száma. Ennek köszönhetően a válság előtti szintnek körülbelül a 10 százaléka az a piac, amiről most beszélhetünk. Korábban 500-600 milliárdot finanszíroztak a lízingcégek egy évben. Ez most jó esetben az első féléves számok alapján lesz 100 milliárd körül” – fogalmazott Lévai Gábor, a Magyar Lízingszövetség főtitkára.
„Az egy örvendetes tény, hogy 2011-ben már a finanszírozások 75 százaléka forint alapon történik” – mondta Révész Tamás, a Magyar Lízingszövetség elnökségi tagja. Pang az új autók piaca is. Az értékesítések száma nem növekszik a használtautó-piacon sem, pedig az árak csökkentek. „Az autó-finanszírozást az első félévben egyre kevesebben vették igénybe, tehát a 2008-as 55 százalékos finanszírozási hányad az az új autók esetében 26 százalékra, használt autók esetében 17 százalékra csökkent” – tette hozzá Révész Tamás.
A kormány és a bankszövetség által kidolgozott rögzített árfolyamot az autóhitelesek nem vehetik igénybe. A miniszterelnöki szóvivő szerint a megállapodás bővítése nincs napirenden, a lehetőséggel azok sem élhetnek, akik a szabad felhasználású hitelt vettek fel. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
