Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2019. Július 09. 09:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az apa gondatlansága miatt kellett amputálni gyermeke lábát

Az apa gondatlansága miatt kellett amputálni gyermeke lábát

Gondatlanságával maradandó fogyatékosságot okozott saját gyermekének egy mórahalmi férfi, vádat emelt ellene a Csongrád Megyei Főügyészség – tájékoztatta a főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a férfit életveszélyt okozó gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétségével vádolják.

A vádirat szerint a férfi tavaly január 11-én egy házilag készített fűrészgéppel darabolt fát mórahalmi tanyáján. A gép minden alkatrésze kézzel érinthető volt, burkolattal nem rendelkezett, így közvetlenül életveszélyes volt.

A férfi három- és ötéves gyermekével együtt tartózkodott a tanyán, a gyerekek a munkagép közelében játszottak. Favágás közben a vádlott őrizetlenül hagyta a még működő munkagép egyik oldalát, elfordult a gyermekektől, és nem vette észre, hogy a kisebbik gyermeke a gép közelébe került. A gép kardántengelyébe beakadt a gyermek kabátjának alja, a berendezés a fűrészgép belseje felé csavarta. A férfi a gyermekek kiabálását hallva állította le a gépet, és mentőt hívott.

A gyermek bal lábát térd felett amputálni kellett.

A vádirat szerint a vádlott a tőle elvárható figyelmet, körültekintést elmulasztotta akkor, amikor nem akadályozta meg, hogy a kiskorú gyermeke a balesetveszélyes munkagép közelébe kerüljön, eltávolodva attól nem állította le azt, és felügyelet nélkül tovább működtette, így gyermekének közvetett életveszéllyel járó sérülést okozott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni