Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2020. Május 26. 14:19, kedd | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Allergiás reakciókat válthatnak ki a hamis fogyókúrás készítmények

Allergiás reakciókat válthatnak ki a hamis fogyókúrás készítmények

Allergiás reakciókat válthatnak ki a hamis fogyókúrás készítmények - hívta fel a figyelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) MTI-nek küldött keddi közleményében.

Mint írták, egyre több hamisító használja ki, hogy a késő tavaszi, kora nyári időszakban megnő a kereslet a különböző fogyókúrás szerek iránt, és a tökéletes alak gyors elérését ígérve akár életveszélyes termékeket ajánlanak a fogyasztóknak. A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) idei legfrissebb felmérése szerint a fiatalok közel 40 százaléka találkozott már hamis étrend-kiegészítővel.

Magyarországon folyamatosan nő a kereslet az étrend-kiegészítők iránt. A növekedés a 18 és 22 év közötti korosztály körében jelentős, míg 2018-ban 31 százalékuk szedett ilyen készítményeket, addig ez az arány 2019-re 46,7 százalékra emelkedett.

A közleményben idézik Pomázi Gyulát, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnökét, a HENT elnökhelyettesét, aki elmondta: bizonyos fogyást támogató készítmények megfelelő diétával és mozgással kombinálva megoldást jelenthetnek a testsúlyproblémákkal küzdők számára. A megbízható fogyókúrás termékek megkülönböztetését azonban nehezíti, hogy a túlnyomó többségük étrend-kiegészítőnek minősül, így a jelenlegi uniós gyakorlatnak megfelelően forgalmazás előtt nem esik át bevizsgálási folyamaton, a gyártónak csupán bejelentési kötelezettsége van az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) felé.

A közlemény a 2018-ban létrehozott Biztonságos Étrend-kiegészítő Programot ajánlja a fogyasztók figyelmébe. A kezdeményezést a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT), a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK), Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ), a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetsége (GYNSZ) és a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesülete (MÉKISZ) hívta életre. A programhoz már több mint 1600 patika csatlakozott. A náluk kapható étrendkiegészítők átestek a minőségi megfelelőségre is kiterjedő kockázatértékelésen, a vásárlók így garantált minőségű termékeket kapnak - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 18:00, péntek | Életmód

Gödöllőn adják elő június végén a Csíksomlyói passiót

A magyar szabadság napja alkalmából június végén Gödöllőn, a Világfa előtt adja elő a Nemzeti Színház a Csíksomlyói passiót, együttműködve a város művészeti együtteseivel

2026. Április 10. 16:00, péntek | Életmód

Utolsó napjához ért az Artemis II, a Hold körüli újabb űrrepülés

Utolsó napjához ért csütörtökön az Artemis II, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Hold-programjának legénységgel végzett első Hold körüli űrrepülése.

2026. Április 10. 14:00, péntek | Életmód

Agrometeorológia: pénteken és szombaton akár károkozó fagyok is várhatók

Az elmúlt években hatalmas károkat okoztak a tavaszi fagyok, és idén is komoly a probléma: a csütörtöki fagyos reggel után főleg pénteken és szombaton várhatók még akár károkozó fagyok is

2026. Április 08. 17:00, szerda | Életmód

Minden korábbinál több tisztán elektromos gépkocsi állt forgalomba márciusban

Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban a valaha volt legtöbb tiszta és csendes gépjármű kapott zöld rendszámot