Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2018. November 23. 09:44, péntek | Belföld
Forrás: mti

Állatkínzás miatt emeltek vádat anya és lánya ellen Békéscsabán

Állatkínzás miatt emeltek vádat anya és lánya ellen Békéscsabán

Állatkínzás miatt emelt vádat az ügyészség két békéscsabai nő - anya és lánya - ellen, mert elhanyagolták kutyáikat, macskáikat - tudatta a Békés Megyei Főügyészség pénteki közleményében.

A vádirat szerint a 76 éves anyát a Békéscsabai Járásbíróság már 2015-ben eltiltotta az állattartástól, mert az idős nő és 54 éves lánya nem gondoskodott a békéscsabai lakótelepi lakásukban tartott macskákról, kutyákról, illetve a lakás tisztán tartásáról. Az egyik szomszéd birtokháborítási pert is indított, mire a vádlottak az általuk tartott két kutyát és 22 macskát átvitték két másik - lakatlan - lakótelepi lakásukba. Az állatokat azonban továbbra is elhanyagolták.

A rendőrök a két lakásban 2017-ben tartott házkutatáson lesoványodott, kiszáradt, beteg, szenvedő állatokat találtak, az egyik kismacska rövidesen el is pusztult, az ingatlanok koszosak, vizesek voltak, a padlót ürülék borította.

Mindezek alapján a Békéscsabai Járási Ügyészség a két nőt 25 rendbeli társtettesként elkövetett állatkínzással vádolja, és próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását, pártfogó felügyelet elrendelését és a nyomozás során felmerült több mint 600 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezést indítványozza.

Az két nő büntetőpere a Békéscsabai Járásbíróságon folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.