Hírek
2020. Április 02. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A távmunka biztonságossá tételéhez ad tanácsokat az Europol
Az Europol magyar nyelvű infografikái munkavállalók és vállalatok számára is hasznos tanácsokat adnak a home office, azaz a távmunka biztonságához - tették közzé szerdán a police.hu oldalon.
A koronavírus-járvány megfékezése érdekében sok cég döntött úgy, hogy munkavállalóit home office munkarendre kéri fel - írták. Míg egyes munkáltatók esetében eddig is volt gyakorlata a távmunkának, sok egyik pillanatról a másikra kényszerült arra, hogy megteremtse az otthoni munkavégzés feltételeit. A megfelelő informatikai körülmények kialakításán túl azonban nagy hangsúlyt kell fektetni az elektronikus információbiztonságra is - hívták fel a figyelmet.
Az Europol összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a biztonságos távmunkáról. Azt ajánlják egyebek között, hogy a cégek hozzanak létre vállalati irányelveket és eljárásrendet. Tartsák naprakészen az operációs rendszert és az alkalmazásokat. Tegyék biztonságossá a távmunkához használt eszközöket és a távoli hozzáférést, valamint a vállalati kommunikációt. Tájékoztassák az alkalmazottakat a távmunkából adódó veszélyekről és ellenőrizzék rendszeresen a beosztottakat - sorolták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
